Bugun...SÖZLÜ'ye KUMPASIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR

Tarih: 17-02-2017 11:36:56 Güncelleme: 17-02-2017 13:58:56 + -


MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yargılandığı davada, Sözlü'nün avukatları çok kritik bir belge sundu. Adana'da yerel bir gazetenin sahibi ile bir Yargıtay üyesinin arasında gerçekleşen konuşmalar davanın seyrini değiştirebilir.


SÖZLÜ'ye KUMPASIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR

SÖZLÜ'ye KUMPASIN DETAYLARI ORTAYA ÇIKIYOR...

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün yargılandığı davada, Sözlü'nün avukatları çok kritik bir belge sundu. Adana'da yerel bir gazetenin sahibi ile bir Yargıtay üyesinin arasında gerçekleşen konuşmalar davanın seyrini değiştirebilir.

MHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde yapılan bir ihaleye "fesat karıştırdığı" iddiasıyla yargılandığını davada kritik bir gelişme yaşandı. Sözlü’nün avukatları Adana’da yayın yapan Adana'da Ekspress gazetesi sahibi, FETÖ’den gözaltına alınan ve hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulan Hakan Bülent Yardımcı ile Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı’yken Yargıtay üyeliğine seçilen Hakim Erol Tekmen arasındaki Whatsapp konuşmalarını mahkemeye sundu.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü, 01.09.2016 tarihli yazıyla, Adana Cumhuriyet Başsavcılığına, tesadüfi delil konulu, Hakan Bülent Yardımcı ile Erol Tekmen arasındaki Whatsapp paylaşımlarını "Soruşturmayı direkt olarak ilgilendirmeyen ancak adli boyutu olabileceği değerlendirilen yazışmalar tespit edilmiştir" kaydı ile gönderdi.

Yardımcı 16.02.2016 tarihli mesajında, "Bu Sözlü'ye de kimse bir şey yapmaz. Fikret Yeni de gitmez. Bu gidişle bizim uğraşmalarımız yanımızda kar kalmıştır" dedi. Erol Tekmen ise bu mesaja "Bu düşünelim, konuşalım" yanıtını verdi.

“SONUNDA BİR İRTİBAT NOKTASI BULACAĞIZ”...

Yardımcı 17.02.2016 tarihindeki konuşmada ise "Ayrıca Fikret, Arıkan, Sözlü'nün tayfası aynı günde savcılığa gitmişler, Fikret Sözlü ile işbirliği yaptığı ortaya çıkıyor, demek ki Sözlü Fikret tarafından korunduğu ortaya çıkmıyor mu. Fikret Sözlü ve Adliyedeki paralelciler gazetemize topyekün savaş açmışlar. Ben asla bunlardan korkmam sonuna kadar devam edeceğim" dedi. Tekmen ise “Üstad bir değerlendirme yapmak gerekiyor. Sonunda bir irtibat noktası bulacağız ama önce bir konuşalım" diye cevap yazdı.

“MESELA BEN MALLARINI KAÇIRIYOR DİYE YAZSAM...”

Yardımcı ile Tekmen arasında 20.03.2016 tarihinde gerçekleşen mesajlaşmalarda ise şu ifadeler kullanıldı:

E.T.: İyi akşamlar. Üstad beni aramışsınız.

H.B.Y.: İyi akşamlar. Hüseyin Sözlü ve 14 bürokratın mal varlıklarına çok acil tedbir konması gerekmiyor mu? Hepsi hırsızlıktan yargılanıyor.

E.T.: Gerekiyor ama kim talep edecek?

H.B.Y.: Vatandaş edebilir mi?

E.T.: Savcılık aşamasında yapmaları gerekirdi. Yok.

H.B.Y.: Ben edeyim olmazsa

E.T.: :) :) Maalesef olmuyor. Ya savcılık talep edecek ya da mahkeme kendisi karar verecek.

H.B.Y.: Hakimin yetkisi yok mu? Mesela ben mallarını kaçırıyorlar diye yazsam.

E.T.: O olur. Haberleştirilebilir.

H.B.Y.: Peki. Ben hafta içinde yazacam.

E.T.: Tamam, ben de yardımcı olamaya çalışırım.

H.B.Y.: Mahkemeye dikkat çekecem.

E.T.: Aynen.

H.B.Y.: Teşekkür ederim abim.

E.T.: Ne demek :) İyi akşamlar.

“ORAYA GELDİĞİMDE KONUŞURUZ”...

Yardımcı 23.03.2016 tarihinde attığı mesajında "Abim günaydın. Hüseyin Sözlü pazartesi günü adliyeye çağrılmış tekrar ifade vermiş başka bir dosyayla ilgili olduğu söyleniyor. Öğrenme imkanımız var mı acaba" diye sordu. Tekmen ise bu sefer "Bu konuları oraya geldiğimde görüşelim, gelecek hafta inş" cevabını verdi.

Kaynak : Sami MENTEŞ / odatv.com

......

TANIKLARIN İFADESİ KUMPASI ORTAYA ÇIKARDI !...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Partili belediyenin sunduğu rapor gerçekleri yansıtmıyor" iddiasında haklı çıktı.

BİLİRKİŞİDEN HAKİM ÖNÜNDE İTİRAF: 'SAĞLIKLI BİR İNCELEME YAPAMADIK’...
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP% Hüseyin Sözlü, Ceyhan Belediye Başkanı döneminde 'ihaleye fesat karıştırıp rüşvet aldığı' iddiasıyla dün yine hakim karsısına çıktı. Adana 6. Ağır Ceza Mahkemesinde ki duruşmada Ceyhan Belediyesi'nin bilirkişi heyetinin üyeleri -Sağlıklı bir inceleme yapamadıklarını" itiraf ettiler.

"BASKI NEDENİYLE HIZLI ÇALIŞTIK"...
Tanıklardan Ceyhan Belediyesinde jeoloji mühendisi olarak görevli Abdullah Kurtulgan ise ölçümleri çok hızlı yaptıklarına değindi. Çalışmalarının 3-4 günde bittiğini söyleyen Kurtulgan İmar müdürünün işi hızlı bitirmeleri için baskı yaptığını ve bu nedenle hızlı çalıştıklarını söyleyen Kurtulgan, olay yerine ikinci gez gidip ölçüm yapmadıklarını, 2. rapora Gözde Boyacı’nın söylemesiyle imza attıklarını anlattı. Baskı nedeniyle hızlı çalıştıklarından sağlıklı bir rapor düzenleyemediklerini söyledi.

"BİLİRKİŞİ İSTEDİK, GELMEDİ"...
Tanıklardan Harita Teknikeri Fırat Doğma da ihale alanında Ceyhan Nehri kenarındaki istinat duvarıyla ilgili derinlemesine ölçüm yapamadıklarını, uzunluğu ölçtüklerini ifade etti. Derinlemesine ölçüm için bilirkişi istediklerini ancak gönderilmediğini ileri süren Doğma, sağlıklı bir ölçüm için 1.5 ay gerekirken bu işi baskı nedeniyle kısa sürede yaptıklarını anlattı. Tekerlekli ölçüm cihazıyla yapılan ölçümlerde 10 metrede 60-70 santim kadar hata payı olabileceğini dile getirdi. Doğma da Gözde Boyacı’nın söylediğinin aksine, ikinci kez ölçüm yapmaya gitmediklerini, çıplak gözle gözlem yaparak eksik alanların ne kadarının tamamlandığını tespit ettiklerini kaydetti.

BİLİRKİŞİ: İŞLER TAMAMLANMIŞ KAMU ZARARI YOK !..
Sözlü, Ahmet Sevimli ve Haluk Boran’ın avukatı Kağan Kaman ise olay yerinde tutanak tutan belediye görevlilerinin beyanlarının çelişkilerle dolu olduğunu savundu. İhale sürecinde mülkiye müfettişlerinin görevlendirdiği kadastro teknikeri İzzettin Özer’in Ceyhan 3. Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan tespit davasında da bilirkişi olarak görevlendirildiğini ancak raporunda işlerin tamamlandığını ve kamu zararının oluşmadığı yönünde imzası olmasına rağmen dosyadaki hukuki raporlarda ise tam tersini ifade ettiğine dikkat çekti.

SÖZLÜ’DEN SAVCIYA TEPKİ...
Savcı’nın mütalaasına tepki gösteren Başkan Hüseyin Sözlü ise, "Davaya konu olan bilirkişi raporunun, bilirkişi raporu olmadığı tanık ifadelerinden anlaşılmıştır. Tanıklar dinlendikten sonra bu bilirkişi raporuyla ilgili çok açık net ifadelerden sonra, aynı mütalaanın yapılması Türk hukukuna, adaletine, insan hakkına saygısızlıktır. İddia makamının mütalaasında ısrarcı olmasını anlamamaktayım" diye konuştu.
Başkan Sözlü’nün avukatı ayrıca reddi hakim talebinde bulundu. Reddi hakim talebi, değerlendirilmek üzere üst mahkeme olan 7. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

DURUŞMADAN SONRA ADANALILAR SÖZLÜ’YÜ SLOGANLARLA VE ALKIŞLARLA KARŞILADI...
Duruşmadan çıktıktan sonra partilileri tarafından karşılanan Başkan Sözlü, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
"Adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Bu davada siyasi tarafın ağır bastığını düşünüyorum. Kendim de siyasi hayatımda hiç rahata talip olmadım; adım Hüseyin. Adımın sahibinin kaderi Kerbela’ya yazılmış. Biz de çileye tabiyiz ama kendimize olan inancımızla hiçbir şeyden korkmadığımı ifade ediyorum. Aslında iddialarının doğru olduğuna kendileri inansalar karar verirlerdi."

Kaynak: Lider Gazetesi
Bu haber 14975 defa okunmuştur.

Etiketler :
ceyhanlı / 06-03-2017 18:52:00

Kumpasta sökmez çünkü bu kumaş leke tutmaz.FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 118
  resim yok
 • SAYI 117
  SAYI 117
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 1. SAYI 118
 2. SAYI 117
 3. SAYI 116
 4. SAYI 115
 5. SAYI 114
 6. SAYI 113
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI