Bugun...Gençler Adana için kenetlendi

Tarih: 16-08-2017 09:54:04 + -


Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin koordinesinde düzenlenen Genç Dostu Kentler Endeksi Adana Çalıştayı’nda kentin genç dinamikleri güç birliği oluşturdu.


Gençler Adana için kenetlendi

Gençler Adana için kenetlendi

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin koordinesinde düzenlenen Genç Dostu Kentler Endeksi Adana Çalıştayı’nda kentin genç dinamikleri güç birliği oluşturdu.

Adana’nın gelecekteki yönetiminde söz sahibi olacak ve kentin gelişimine yön verecek gençler, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Kent Konseyi’nin koordinesinde organize edilen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’nda güç birliği oluşturdu. Habitat Derneği, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği’nin ortaklığında yürütülen projeye Adana Kent Konseyi Gençlik Meclisi, üniversitelerin öğrenci konseyleri ile siyasi partilerin gençlik kolları yöneticileri güç verdi. Çalıştayın açılışında konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Hangi fikir ve düşünceye sahip olursa olsun, gençlerimiz Adana için birlikte olmalı ve birlikte üretmeye çalışmalıdır. İnşallah bu çalıştay, Adana’nın ufkunu açacak, kentimizin öncelikli ihtiyaçlarına cevap verecek sonuçlar doğuracaktır” dedi.

 

KARAR ALMA SÜREÇLERİNE GENÇLERİN KATILIMI HEDEFLENDİ
İbis Otel’de gerçekleştirilen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’na Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Ramazan Akyürek’in yanı sıra Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak, Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ile gönüllü gençler katıldı. Temel olarak gençlerin kapasite gelişimi sağlamayı, katılım hakları esasında farkındalık yaratmayı, karar alma süreçlerine dahil olmayı ve katılımı sürdürülebilir kılmayı hedefleyen Genç Dostu Kentler Endeksi Çalıştayı’nda çalışma durumundan hane yapısına, sağlıktan medya kullanımına kadar bir çok alanda gençlerin mevcut durumlarını belirleyen anket sonuçları değerlendirildi. 
 

BÜYÜKŞEHİR’İN GENÇLİK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRİLDİ
Adana’nın içinde yer aldığı 21 kenti kapsayan Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi kapsamında hazırlanan İyi Niyet Sözleşmesi’ne 2014 yılında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün imza attığını vurgulayan Başkan Vekili Ramazan Akyürek, geçen süreçte ön görülen kriterleri büyük oranda gerçekleştirdiklerini belirtti. Ramazan Akyürek, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gençlik, eğitim merkezlerinde eğitimde ücretsiz fırsat eşitliği sunduğunu, yine ücretsiz açılan kültür, sanat hobi kurslarında çok değerli hizmetler verildiğini, her branşta düzenlenen sportif etkinliklerle gençlerin spora teşvik edildiğini anlattı.  
 

“GENÇLERİMİZ DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIP, HİZMET EDECEK”
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, “Gençlerimiz, gelecekte bu ülkeyi ve kentlerimizi yönetecek, tüm değerlerimize ve dinamiklere sahip çıkıp, hizmet edecekler. Ancak, gençlerimizin aklını çelmeye çalışan, onların memleketlerine faydalı olmasını, bu ülkenin daha da yükselmesini engellemek isteyen güçler var. Öncelikle bu yapılara karşı gençlerimizin iyi eğitim almaları, çok kitap okumaları gerekiyor. Çünkü kıyaslama yapmanın yolu eğitimden geçiyor” dedi.
 

“ADANA İÇİN BİRLİKTE HAREKET ETMELİYİZ”
Gençlerin Adana Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinden beklentilerini, taleplerini çekinmeden dile getirmelerini isteyen Akyürek, “Farklı sosyal statülere sahip, değişik siyasi partilere ve fikirlere sahip gençlerimizin Adana için birlikte olması, birlikte üretmeye çalışması çok büyük önem taşıyor. Hiç endişeniz olmasın, Türkiye’nin en genç ve sportmen belediye başkanlarından olan Hüseyin Sözlü de sizlerin yanındadır. İnşallah bu çalışmalarımız Adana’nın ufkunu açacak, kentimizin öncelikli ihtiyaçlarına cevap verecek sonuçlar doğuracaktır” diye konuştu. 
 

ADANA KENT KONSEYİ GENÇLERİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK İÇİN ÇALIŞIYOR
Adana Kent Konseyi Başkanı Ömer Güner Sazak da konuşmasında gençlerin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik her türlü çalışmanın içinde olmayı sürdüreceklerini ifade etti. Sazak, Habitat Derneği, Ulusal Gençlik Parlamentosu ve Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği’nin ortaklığında yürütülen Genç Dostu Kentler Endeksi Projesi’ni desteklemekten büyük mutluluk ve onur duyduklarını aktarıp, sonuçlarının Adana’ya hayırlı olması diledi. Çalıştayın sonunda Adana Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan ve Gençlik Meclisi üyeleri, Başkan Vekili Akyürek’i ziyaret edip, Adana’nın projeye dahil olan 21 ilin ortalamasının üzerinde sonuçlar elde etmesinden dolayı teşekkür plaketi sundu.

 
Bu haber 538 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ADANA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 117
  SAYI 117
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 • Sayı 112
  Sayı 112
 1. SAYI 117
 2. SAYI 116
 3. SAYI 115
 4. SAYI 114
 5. SAYI 113
 6. Sayı 112
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI