Bugun...Engellilerin gondol keyfi

Tarih: 21-10-2017 08:16:23 + -


Adana Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bireyler ve ailelerini Seyhan Nehri’nin eşsiz güzellikleriyle buluşturdu.


Engellilerin gondol keyfi

Engellilerin gondol keyfi

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bireyler ve ailelerini Seyhan Nehri’nin eşsiz güzellikleriyle buluşturdu.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, dezavantajlı bireylerin yaşamı sevincini arttıran hizmetlerine gondol gezisini de ekledi. Bedensel ve bedensel engellileri aileleriyle birlikte Gondol Marina’da misafir eden Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Nehri’nin eşsiz atmosferinde gondol keyfi yaşatarak, moral aşıladı. 
 

SEYHAN NEHRİ’NİN EŞSİZ ATMOSFERİNİ HİSSETTİLER
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Karayandı,  Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda dezavantajlı bireylerin hayata daha sıkı tutunmalarını sağlayan çalışmalarına gondol gezisini de ilave etti.  Çukurova Özürlüler Derneği, Adana Altı Nokta Körler Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi’nin yönetici ve üyeleri aileleriyle birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi’nin servis taşıtlarıyla Gondol Marina’ya getirildi. Engelliler ve aileleri 20’şerli gruplar halinde gondollara binip, Seyhan Nehri’nin eşsiz atmosferini hissetti. Engelliler, daha sonra Merkez Park bünyesinde sergilenen savaş uçağı, tank ve tank çıkarma gemisini gezdi. Kafile, Tank Çıkarma Gemisi’nde 44 balık türünün tıpkı kopyasıyla oluşturulan Anadolu Deniz ve Tatlısu Balıkları Replika Koleksiyonu’nu da ilgiyle inceledi. Gondol gezisi programı, engelliler ve ailelerine yemek ikramıyla devam etti. 
 

BAŞKAN SÖZLÜ HER ZAMAN ENGELLİLERİN DESTEKÇİSİ
Her zaman engellilerin destekçisi olan Başkan Hüseyin Sözlü’nün selam ve sevgilerini konuklarına ileten Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Fatih Karayandı, ilk etapta gondol gezisi programında üç derneğinin yönetici ve üyelerini misafir ettiklerini, periyodik olarak diğer engelli derneklerini de gondol gezisine dahil edeceklerini belirtti. Karayandı “Engelli vatandaşlarımıza moral aşılamak, onların yaşama sevincini arttırmak amacıyla düzenlediğimiz gondol gezisinde gülen yüzleri görmek bizleri çok mutlu etti. Dezavantajlı bireylerin hayata daha sıkı tutunmaları için yürüttüğümüz sosyal belediyecilik hizmetlerimize yenilerine ekleyerek devam edeceğiz” diye konuştu. 
Çukurova Özürlüler Derneği, Adana Altı Nokta Körler Derneği ve Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şubesi yönetici ve üyeleri ise böyle bir hizmeti verdiği için Başkan Hüseyin Sözlü’ye şükranlarını ifade ettiler.
Bu haber 987 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 • Sayı 112
  Sayı 112
 • SAYI 111
  SAYI 111
 1. SAYI 116
 2. SAYI 115
 3. SAYI 114
 4. SAYI 113
 5. Sayı 112
 6. SAYI 111
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI