Bugun...Eğitimli Nesil, Temiz Çevre

Tarih: 29-10-2016 16:47:41 + -


Adana Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda çevre bilinci oluşması için ilkokul ve ortaokullarda başlattığı eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor


Eğitimli Nesil, Temiz Çevre

Eğitimli Nesil, Temiz Çevre

 

Adana Büyükşehir Belediyesi, çocuklarda çevre bilinci oluşması için ilkokul ve ortaokullarda başlattığı eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü’nce, Adana’da 2015-2016 döneminde şu ana kadar 70 ilkokul ve ortaokulda, yaklaşık 10 bin öğrenciye çevre bilinci eğitimi verildi.

 

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, daha temiz ve yaşanabilir bir Adana için, yeni nesilde çevre bilinci oluşturulmasına yönelik talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen eğitimlere Taşkent İlkokulu, Taşkent Ortaokulu ve Dumlupınar Ortaokulu’nda devam edildi.

Eğitimlerde çocuklara genel anlamda çevre bilinci eğitimi verildi.  Eğitimin içeriğiyle ilgili bilgi aktaran Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Çocuklarımızda çevre bilinci oluşturulması ve bu konunun ayrıntılarının aktarılmasını çok önemsiyoruz. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımızın, bu konudaki hassasiyetleri ve talimatları doğrultusunda, okullarımızdaki eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyoruz. ‘Genel anlamda çevre bilinci, hava, deniz, atmosfer kirliliği, çöp kültürü, geri dönüşüm, çöp ve  atık arasındaki fark’ başlıklarında çocuklarımızı bilinçlendiriyoruz. Temiz ve daha yaşanabilir bir Adana oluşturmak, insanlarımızda çevre, çöp, atık kültürü geliştirmek için, Adana Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun çalışma programı uyguluyoruz” dedi.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik Şube Müdürlüğü’nce verilen eğitimlerde ayrıca, Büyükşehir Belediyesi’nin çöpten elektrik üretilen ITC tesisiyle ilgili tanıtım yapılıyor ve çocukların bu tesisi görmesi için gezi programları planlanıyor.
Bu haber 1749 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER EĞİTİM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 118
  resim yok
 • SAYI 117
  SAYI 117
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 1. SAYI 118
 2. SAYI 117
 3. SAYI 116
 4. SAYI 115
 5. SAYI 114
 6. SAYI 113
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI