Bugun...Ceyhan'dan Mehmetçiğe Ziyaret

Tarih: 19-02-2018 08:33:13 + -


CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ BOYDAK VE MECLİS ÜYELERİ MEHMETÇİĞE DESTEK İÇİN SINIRIN SIFIR NOKTASINA GİTTİ.


Ceyhan'dan Mehmetçiğe Ziyaret

Ceyhan'dan Mehmetçiğe Ziyaret...

CEYHAN BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ BOYDAK VE MECLİS ÜYELERİ MEHMETÇİĞE DESTEK İÇİN SINIRIN SIFIR NOKTASINA GİTTİ.

Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Belediye meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları Murat Yürük, Zafer Bakır ve daire müdürleri ile birlikte Afrin’deki Mehmetçiklerimize destek vermek amacıyla Hatay’ın Hassa ilçesi sınırın sıfır noktası olan Sugediği bölgesine giderek Mehmetçiklerimize destek verdiler.

ZEYTİN DALI OPERASYONU TAMAMEN MEŞRU MÜDAFA HAKKIDIR

Bölgeye hareket etmeden önce Ceyhan belediyesi önünde bir açıklama yapan Boydak, Türkiye Cumhuriyeti’nin yapmış olduğu Zeytin Dalı Operasyonu’nun tamamen bir meşru müdafaa hakkı olduğunu ifade ederek Zeytin Dalı Operasyonu’nun Uluslararası hukuktan kaynaklanan, Birleşmiş Milletler kararına uygun bir şekilde icra edildiğini söyledi.

Sınır ötesi operasyonda Mehmetçiğin, ülkemizin güvenliğini tehdit eden unsurları etkisiz hale getirmek için canla başla mücadele ettiğini vurgulayan Başkan Vekili Boydak,  “Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Afrin’de operasyon yürüten kahraman Mehmetçiklerimizi de Rabbim Muzaffer eylesin” dedi.

Başkan Boydak’ın konuşmasının ardından Başkan Boydak, Belediye Meclis üyeleri ve daire müdürleri Suriye’nin sıfır noktası olan Hassa’nın Sugediği sınırına gitmek üzere yola çıktı. Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde bulunan Bayezid-i Bistami hazretlerinin türbesini ziyaret eden Boydak,  şehitlerimiz için dua etti.

BURADA OLMANIZ VATAN SEVGİSİ, BAYRAK SEVGİSİ VE MİLLETE BAĞLILIĞINIZDIR

Sınır noktasına yakın mesafede bulunan Hatay’ın Hassa Belediyesi’ni ziyaret eden Başkan Boydak ve beraberindekileri, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel karşıladı.

Başkan Demirel,  “Afrin’e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Operasyonu’nda zaman zaman üzücü haberler alarak şehitlerimiz olduğunu öğreniyoruz. Fakat bu vatanı muhafaza etmek ve gelecek kuşaklara daha güçlü bir Türkiye bırakmak için gerekirse bizler de seve seve canımızı veririz. Sizin de bugün burada olmanız vatan sevginiz, bayrak sevginiz ve bu millete bağlılığınızdandır. Türkiye genelinde vatan aşkıyla yanan bütün vatanseverler bizimle birlikte oluyorlar. Bu anlamlı ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.

BOYDAK: DUALARIMIZLA, YÜREĞİMİZLE, KALBİMİZLE MEHMETÇİKLERİMİZİN YAYINDAYIZ

Başkan Boydak “Tarih boyunca İslam’ın bayraktarlığını yapan bir milletin evlatlarıyız. Sürekli mazluma ev açmış, el uzatmış bir milletiz. Bu operasyonda Mehmetçiğimiz; Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve 15 Temmuz’da olduğu gibi yine destan yazacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Biz yüreğimizle, kalbimizle, dualarımızla Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Ceyhan Belediyesi olarak, Ceyhanlılar olarak Mehmetçiğimize destek olmaya ve onlarla aynı havayı solumaya geldik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği gibi bizim Suriye’nin toprak bütünlüğünde gözümüz yok.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Boydak, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ve Ceyhan Belediye meclis üyeleri, Hassa ilçesi Sugediği sınır karakoluna gitti. Burada Mehmetçiklerle kucaklaşan heyet, okunan Kura-n tilavetini dinledi. Askerlerimiz için edilen duaların ardından vedalaşan heyet, bölgeden ayrıldı.

 

 
Bu haber 653 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 117
  SAYI 117
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 • Sayı 112
  Sayı 112
 1. SAYI 117
 2. SAYI 116
 3. SAYI 115
 4. SAYI 114
 5. SAYI 113
 6. Sayı 112
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI