Bugun...Başkan Gökçe, “Türk Milleti esir edilemez.”

Tarih: 29-08-2017 13:37:02 + -


“Türk Milleti ve Türk Ordusu el ele verdiği sürece, Türkiye Cumhuriyeti varlığını sonsuza kadar sürdürecektir.”


 Başkan Gökçe, “Türk Milleti esir edilemez.”

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun

 

Başkan Gökçe, “Türk Milleti esir edilemez.”

 

“Türk Milleti ve Türk Ordusu el ele verdiği sürece, Türkiye Cumhuriyeti varlığını sonsuza kadar sürdürecektir.”

 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve ölüm-kalım mücadelesini, 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandırdığını söyledi. Başkan Gökçe, “Bu zaferle Türk Milleti, hem sonsuza kadar özgür kalacağı mesajını bütün dünyaya verdi, hem de mazlum milletlere esin kaynağı oldu” dedi.

 

Saimbeyli Belediye Başkanı Başkan Mustafa Şahin Gökçe, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti’nin tarihte yeniden ve daha güçlü bir şekilde yer almasını sağlamıştır. Kurtuluş Savaşı; milletimizin hürriyetine olan bağlılığını simgeleyen, eşi az bulunur bir destandır.

Türk yurdunu işgale gelenlere karşı verilen savaşın son evresinde başlatılan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Savaşı ile zafere ulaşıldı.

Bütün zorluklara, yokluklara rağmen Türk Milleti, Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk yönetimindeki şanlı ordumuzla kenetlenerek, Kurtuluş Mücadelesi’ni kesin zaferle sonuçlandırmıştır.

30 Ağustos Zaferi, sadece Türk Milleti’nin kaderini değiştirmemiş, yeryüzündeki mazlum milletlere de ilham kaynağı olmuştur.

Türk Milleti’nin en değerli varlığı olan Cumhuriyet, 30 Ağustos Zaferi’ye sonuçlanan Kurtuluş Savaşı’nın ardından elde edilen büyük bir kazanımdır.

Türk Milleti, kendisini öz yurdundan çıkarmak isteyenlere karşı büyük bir zafer kazanmış ve sonsuza kadar bağımsız yaşama kararlılığını, bütün dünyaya haykırmıştır.

Türk Milleti’ne ve ordumuza yönelik saldırılar tarihin her döneminde olduğu gibi, bundan sonra da vuku bulabilir. Milletimiz, devletimiz ve ordumuz bu tür saldırılara karşı daima tetikte olmalı ve her zaman olduğu gibi, düşmana gereken dersi verecek gücü içinde barındırmalıdır. Bunu gerçekleştirebilmenin yegane yolu da birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmekten geçmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve ordumuzun zafer bayramını kutluyor, şehitlerimiz ve gazilerimiz önünde rahmet, saygı ve minnetle eğiliyorum.”
Bu haber 589 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SAİMBEYLİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 • Sayı 112
  Sayı 112
 • SAYI 111
  SAYI 111
 1. SAYI 116
 2. SAYI 115
 3. SAYI 114
 4. SAYI 113
 5. Sayı 112
 6. SAYI 111
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI