Bugun...ASKİ'nin Yaz Boyu Aldığı Tedbirler İşe Yaradı

Tarih: 07-11-2017 05:42:11 Güncelleme: 07-11-2017 05:56:11 + -


Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin önemli yatırımları ve haftalar öncesinden aldığı tedbirler sayesinde kentte su baskınları ve taşkınlar yaşanmadı.


ASKİ'nin Yaz Boyu Aldığı Tedbirler İşe Yaradı

ASKİ'nin Yaz Boyu Aldığı Tedbirler İşe Yaradı

 

Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin önemli yatırımları ve haftalar öncesinden aldığı tedbirler sayesinde kentte su baskınları ve taşkınlar yaşanmadı.

 

 

Adana’da su baskınlarına karşı dereleri ıslah eden, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekesini güçlendiren, temizlik ve bakım çalışmalarını haftalar öncesinden gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ),  yılın ilk şiddetli yağmurunda başarılı bir sınav verdi. 24 saatte metrekareye maksimum 91.1 kilo yağmurun düştüğü Adana’da ASKİ ekiplerinin yağmur suyu kanalları ve kanalizasyon hatlarında yürüttüğü planlı temizlik çalışmaları sayesinde vatandaşlar mağduriyet yaşamadı.


Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde kentin altyapısını güçlendiren yatırım ve hizmetlerini sürdüren ASKİ, hafta sonu iki gün boyunca Çukurova bölgesini etkisi altına alan şiddetli yağmurda da teyakkuza geçti. 24 saatlik zaman diliminde metrekareye düşen yağış miktarı maksimum 91.1, minimum 12.4 kilo olarak ölçüldü. Merkez ilçeler Seyhan, Yüreğir, Sarıçam ve Çukurova ilçelerinde önceki yıllarda yaşanan su baskınlarının tekrarlanmaması için dereleri ıslah eden, yağmur suyu ve kanalizasyon şebekesini güçlendiren,  haftalar öncesinden yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarını temizleyen ASKİ ekiplerinin özverili çalışmaları şiddetli yağmurda karşılığını verdi.

Bir gün boyunca aralıksız yağan ve zaman zaman şiddetlenen yağmurda rögarların ve yağmur suyu tahliye kanallarının açık tutulması sayesinde herhangi bir su taşkını yaşanmadı. Seferber olan ASKİ ekipleri, bazı ara yollarda çöp atılması nedeniyle ara ara yaşanan tıkanıklıkları da kısa zamanda müdahale ederek, şebekenin işlerliğini sürdürdü. Yer yer oluşan göllenmelerin ortadan kaldırılması için de itfaiye ekipleri ASKİ görevlileriyle koordinasyon halinde çalışmalar gerçekleştirdi. 


Şiddetli yağmur nedeniyle komşu illerde su baskınları ve taşkın görüntüleri ortaya çıkarken ASKİ’nin planlı yatırımları ve öngörülü  tedbirleri sayesinde rahat eden vatandaşlar, Başkan Hüseyin Sözlü’ye teşekkür etti. 
Bu haber 1800 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ADANA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • SAYI 118
  resim yok
 • SAYI 117
  SAYI 117
 • SAYI 116
  SAYI 116
 • SAYI 115
  SAYI 115
 • SAYI 114
  SAYI 114
 • SAYI 113
  SAYI 113
 1. SAYI 118
 2. SAYI 117
 3. SAYI 116
 4. SAYI 115
 5. SAYI 114
 6. SAYI 113
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI