Bugun...ASKİ’den kamuoyuna duyuru

Tarih: 08-09-2016 17:32:58 Güncelleme: 08-09-2016 17:35:58 + -


Bazı yayın organlarında, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)’nin BANK ASYA ile olan bağının devam ettiği haberi çıkması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.


ASKİ’den kamuoyuna duyuru

ASKİ’den kamuoyuna duyuru

 

Bazı yayın organlarında, Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ)’nin BANK ASYA ile olan bağının devam ettiği haberi çıkması üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

 

ASKİ’nin BANK ASYA’yla herhangi bir online tahsilat anlaşması yoktur ve bu güne kadar da hiç olmamıştır. Sadece adı geçen bankanın müşterilerinin hesaplarından otomatik ödeme talimatı vermesi durumunda banka tahsilat yapmış ayın belirli günlerinde de ASKİ’ye ödeme yapmıştır.

 

15 Temmuz FETÖ,  hain darbe girişiminden sonra, adı geçen banka ile otomatik ödeme talimatlarına istinaden yapılan işlemler Genel Müdürlüğümüz tarafından iptal edilmiştir.

 

Su Faturalarının arkasında bulunan anlaşmalı bankalar arasında BANK ASYA’nın hala bulunuyor olmasının sebebi  ise, ASKİ matbu olarak basılan su faturalarını belirli aralıklarla tedarik etmektedir.  Kurumumuzun elinde bulunan önceden tedarik edilmiş faturalar henüz bitmediğinden ve imha edilmesi durumunda da kurumumuzun uğrayacağı zarar göz önünde bulundurularak, elimizdeki faturaların bitmesi beklenmiştir.  Kaldı ki BANK ASYA’nın FETÖ örgütüyle herhangi bir bağı kalmamış, devlet tarafından el konulmuş ve faaliyetleri durdurulmuştur. Ayrıca yeni hazırlanan faturalardan Genel Müdürlüğümüz tarafından BANK ASYA’yla olan otomatik ödeme talimatlarına istinaden yapılan işlemler iptal edildiğinden adı geçen bankanın ismi çıkartılmıştır.

 

Kurumumuz BANK ASYA’yla bunun haricinde herhangi bir faaliyette bulunmamış ve herhangi bir birlikteliği yoktur.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Bu haber 2002 defa okunmuştur.

Etiketler :
M. Ali Günay / 05-10-2016 00:21:00
Meyve veren ağaç taşlanır. Gazeteci halkı doğru bildirmek için vardır. Kendine gelen herşeyi araştırmadan haber yapan kişi gazetecilik değil sadece tetikçilik ve yalakalık yapıyor demektir. Böyleleri onurlu bir meslek olan gazeteciliği ayaklar altına almış ve gazeteciye olan güveni sarmıştır. Asılsız ve mışıl milli iddialara dayalı haberlerle gerçek gazeteci ve gazeteciligin itibarını yok etmiş ve etmeye devam etmektedir. Artık insanlar bu tür gazeteci müsveddelehine ve gazetelerini itibar etmiyor. Böyleleri kendileri çalıp kendileri oynuyor. Aski doğduğum günden bu yana şebeke suyu ile tanışmamış köyüme kısa sürede su getirmiş ve bizlere verdiği değeri ortaya koymuştur. Teşekkürler Hüseyin Sözlü teşekkürler Rahmi Pekar teşekkürler Aski çalışanları.


FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Sayı 110
  Sayı 110
 • Sayı 109
  Sayı 109
 • SAYI 108
  SAYI 108
 • SAYI 107
  SAYI 107
 • SAYI 106
  SAYI 106
 • SAYI 104
  SAYI 104
 1. Sayı 110
 2. Sayı 109
 3. SAYI 108
 4. SAYI 107
 5. SAYI 106
 6. SAYI 104
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • ASKİ
  ASKİ
 • 15 TEMMUZ
  15 TEMMUZ
 • HABER VİDEOLARI
  HABER VİDEOLARI
 1. ASKİ
 2. 15 TEMMUZ
 3. HABER VİDEOLARI
VİDEO GALERİ
YUKARI